sobota, 10 września 2011

Książki

Z okazji moich jutrzejszych urodzin podaruję dwie książki . Czekam na zgłoszenia ,może coś jeszcze dorzucę.
Jedna z nich to biografia a druga kryminał.
Do tego dodaję pierwszy tom polskiej sagi"Cukiernia pod Amorem"Super książka,ciekawa,szybko się ją czyta.(już podarowana!!!).
   Słoneczna dziewczyna to opowieść o kobiecie niezwykłej. Subtelnej, promiennej, wrażliwej, mądrej, pełnej wdzięku i uczuciowości. Klementyna Sołonowicz-Olbrychska - pedagog, kreatorka teatru szkolnego, autorka powieści dla młodzieży, patronka Biblioteki w Drohiczynie, matka jednego z najsłynniejszych aktorów polskich Daniela Olbrychskiego. Opowieść o jej losach wiedzie nas tropem życia bogatego, trudnego, poprzez radosną młodość w Mickiewiczowskim Wilnie, mroczny czas okupacji w Warszawie, lata twórczej pracy nauczycielki w przepięknym Drohiczynie nad Bugiem. Relacje bliskich - ze sławnym synem na czele - wychowanków, przyjaciół tworzą ów słoneczny portret, emanujący miłością do ludzi, pejzażu ojczystego, tradycji. Optymistyczna lektura, pozwalająca nam powtórzyć słowa Bohaterki: "Dookoła jest pełno nadziei!".
Z zamkniętymi oczami to drugi tom bestsellerowej trylogii kryminalnej Gianrica Carofiglia. Sprawcy przemocy wobec kobiet nie mogą pozostać bezkarni. Chyba, że mowa o szacownym obywatelu, profesorze medycyny, synu jednego z najbardziej ustosunkowanych adwokatów w Bari. Wystarczy jeden fałszywy ruch i kariera prawnika prowadzącego sprawę przeciw niemu zostanie skończona. Mecenas Guido Guerrieri zaryzykował. Został pełnomocnikiem Martiny Fumai, która oskarżyła Gianlucę Scianatica o nękanie fizyczne i psychiczne. Oprócz tajemniczej siostry Claudii, mistrzyni wing-tsun, szefowej schroniska dla ofiar przemocy, Guerrieri jest dla Martiny jedynym wsparciem. Mecenas coraz bardziej angażuje się w tę sprawę, coraz mocniejsza staje się nić sympatii i fascynacji, łącząca go z siostrą Claudią. Akcja nabiera tempa i nikt już nie jest w stanie przewidzieć, jak potoczą się wypadki.

3 komentarze:

Bujaczek pisze...

Ooooo ;) Byłabym chętna na Cukiernie pod amorem ;)

mojarodzinaidom pisze...

Nie ma problemu.Wyślij na mojego maila swój adres a Ci ją wyślę.Mój mail cecy44@wp.pl

emade76 pisze...

Oj jaka szkoda, że wcześniej tu nie trafiłam :( No nic, może " Słoneczna dziewczyna" będzie osiągalna w jakiejś rozdawajce i wtedy mi się uda :) Wszystkiego najlepszego urodzinowego (chociaż już dawno po)!

Szczęśliwego Nowego Roku!!!