piątek, 16 września 2011

Wymiana

Wymienię następujące książki na inne pozycje lub na akcesoria do robótek ręcznych:
Siedemnastoletni Peter Houghton przez lata był obiektem szykan rówieśników. Porzuciła go nawet najlepsza przyjaciółka, Josie Cormier, na rzecz grupy najpopularniejszych dzieciaków w szkole, które należały do najzagorzalszych prześladowców Petera. W końcu dochodzi do przesilenia - jeden szczególny akt okrucieństwa popycha Petera do czynu, który zmieni życie wielu mieszkańców jego rodzinnego miasteczka. Dziewiętnaście minut zemsty Petera wpłynie znacząco na życie - także zawodowe - sędzi Alex Cormier, której córka, Josie, znalazła się w samym centrum dramatycznych wydarzeń; natomiast Lacy i Lewis Houghton, rodzice nastolatka, niemal dosłownie znajdą się w kręgu piekła.

Chantel Hobbs już w wieku 14 lat przekroczyła 100 kg wagi. W wieku trzydziestu lat przekroczyła wagę 160 kg. Zdając sobie sprawę, że nadwaga stanowi już zagrożenie dla jej życia - wypróbowała kilkanaście programów dietetycznych.
Napisana z rozmachem, lekko, lecz precyzyjnie, powieść o uczuciach i – pieniądzach. Cowperom, Beaumontom i Fieldingom żyło się świetnie: urlopy za granicą, dzieci w prywatnych szkołach, eleganckie domy... Pewnego dnia okazuje się, że firma, z której czerpali zyski, jest na skraju bankructwa i muszą do niej dopłacać coraz większe sumy. Zaczyna się zaciskanie pasa. Robi się nerwowo, wychodzą na jaw skrywane pretensje, kłamstwa, romanse i zdrady. Czy bohaterowie będą w stanie scalić swe rodziny, by jednak jakoś przetrwać? Choć rzecz rozgrywa się w Londynie pod koniec lat 1980., jest niezwykle aktualna..

5 komentarzy:

Bujaczek pisze...

A byłabyś zainteresowana czymś z tego:
Po drugiej stronie - Diana Palmer
Lustro - Grzegorz Książek
Raz lepiej, raz gorzej - Mateusz Stróżyński
Sztylet krwistej władczyni - Paulina Koniuk
Zła miłość - Aleksander Sowa
Anarion - Natalia Molenda
Chłopak na Gwiazdkę - Kate Brian

Bo byłabym zainteresowana książkami Picoult. Możesz wybrać nawet dwie za jedną. ;)

mojarodzinaidom pisze...

Jedynie Diana Palmer by mnie zainteresowała.Ostatnio ciężko mnie zadowolić w wyborze lektur.Za polskimi autorami nie przepadam.Ostatnio przeczytałam wszystkie książki Charlotte Link i Mankella oraz niektóre Lackberg.Lubię dobre kryminały.Nie cierpię fantastyki!!!

Bujaczek pisze...

A chciałabyś się wymienić powiedzmy Przemiana za Palmer? ;)

mojarodzinaidom pisze...

oczywiście ale przesyłkę wyślę w poniedziałek.o.k?

Bujaczek pisze...

Ok ;)
Podaj mi na maila (bujaczekowna@gmail.com) swój adres ;) jak coś będę jeszcze miała do wymiany, a Dziewiętnaście minut będzie dalej aktualne to dam znać, a nuż coś Ci się spodoba ;)

Szczęśliwego Nowego Roku!!!