poniedziałek, 30 stycznia 2012

Koncert...

Byłam dzisiaj w teatrze na koncercie trio gitarowego z Argentyny.Koncert był super,była muzyka i piosenka.Nostalgia i tęsknota a zarazem dynamika i wirtuozeria.Warto było iść i się odprężyć od codzienności.Zaprosiła mnie koleżanka i nie żałuję.


Escolaso Tango Guitar Trio w Słupsku                                                                                              
W Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica”, 29 stycznia 2012 r. piękne tanga zagra trio gitarowe z Argentyny. Artyści zaprezentują się tylko w dwóch miastach – w Krakowie i Słupsku.
Escolaso Tango Guitar Trio, fot. mat. promocyjne
W 2012 r. przypada 20. rocznica śmierci Astora Piazzolli, kompozytora argentyńskiego tanga i wirtuoza bandoneonu. U progu nowego roku będzie można posłuchać koncertu zespołu prosto z jaskini lwa. Escolaso Tango Guitar Trio to trzech muzyków specjalizujących się w repertuarze tangowym, opracowanym na trzy gitary. Wszyscy mieszkają w Argentynie. Do Polski przyjadą tylko na dwa koncerty – w Krakowie i Słupsku.
Koncert nie tylko dla miłośników tanga, lecz również gitary klasycznej. Escolaso Trio tworzą: Mariano Mattar, Andrés Guzmán i Damián Cortés. Zespół istnieje od 2002 r. Pierwszą płytę Escolaso wydali w 2004 r., czego efektem było dwukrotne tournée po Europie. Ich muzyka sięga nawet dalej. Trzecia trasa koncertowa objęła również Iran i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

5 komentarzy:

Agnes pisze...

oj coś mi się zdaje, ze byłabym zachwycona taką muzyką... może poszukam ich na YT :)
Spokojnen nocki :)

Anna pisze...

Rytmy argentyńskie mogą porwać! Lubię takie klimaty. Miło spędziłaś wieczór. Pozdrawiam.

Daniela pisze...

Zazdroszczę, uwielbiam takie rytmy, a już super, gdy na żywo!

Plecionki Joanki pisze...

Chciałabym ogromnie Ci podziękować za fantastyczną niespodziankę urodzinową! Za wszystkie upominki i karteczkę! Skąd wiedziałaś, że zbieram sówki? :) Ta, którą mi przysłałaś jest prześliczna!
Dziękuję i ściskam Cię mocno!:*

Edyta pisze...

Ależ zazdroszczę :)

Czytelnictwo w chorobie.

Choroba cały czas mnie trzyma w swoich objęciach. Nie chce odpuścić. Leki nie działają, domowe sposoby nie działają. Chyba czas przenieść si...