poniedziałek, 5 listopada 2012

Pancerne serce

Skończyłam następną książkę Jo Nesbo.Uwielbiam tego autora.Czytam tomy nie po kolei.Jak mi się uda dostać w bibliotece tak czytam.
"Pancerne serce" zaczyna się i kończy w Hongkongu.Komisarz Harry Hole ucieka z Oslo przed miłością i pracą.Jest alkoholikiem który nie potrafi poradzić sobie z nałogiem.Ma przerwy w piciu ale są one raczej sporadyczne.Ale jest genialnym śledczym.Potrafi rozpracowywać seryjnych zabójców.Wraca do Oslo dzięki swojej koleżance z wydziału zabójstw Kai Solness.Nie przekonuje go do powrotu seria zabójstw ale umierający ojciec.
Nie będę opisywać całej książki bo zajęłoby mi to parę stron.Książka jest pełna zwrotów akcji,napięcia i zagadek.Makabrycznych zabójstw dokonuje człowiek który jest owładnięty zazdrością i chęcią zdobywania bogactwa za wszelką cenę.Narzeczoną traktuje przedmiotowo,szara myszka jest zakochana w przystojnym biznesmenie ale on chce tylko przejąć jej majątek i po fikcyjnym ślubie rzucić w otchłań wulkanu.Niestety śmierć w wulkanie spotkała ich dwoje .Harry Hole musiał ich zabić aby uratować Kaję Solness.

Recenzja ze strony empik.pl
Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę – obie dziewczyny mają w ustach dwadzieścia cztery rany powstałe od tajemniczego narzędzia zbrodni. Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych mordercach – Harry’ego Hole. Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga…Tytuł: Pancerne serce

Autor: Nesbo Jo

Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie

Numer wydania: I

Data premiery: 2010-11-10

Język wydania: polski

Język oryginału: norweski

Ilość stron: 536

Tłumaczenie: Zimnicka Iwona

Rok wydania: 2010

Forma: książka

Wymiary: 206 x 139

Indeks: 65041369


2 komentarze:

Annette pisze...

Dziękuję za recenzję. Na pewno zapytam w mojej bibliotece o tą książkę. Pozdrawiam :-)

Zwyczajna mama pisze...

mój synek, jak zobaczył okładkę powiedział "o oko" :)

Szczęśliwego Nowego Roku!!!